Miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja

              W dniu 03.05.2012.r starszaki w ramach obchodów 221 Rocznicy Uchwalenia  Konstytucji Trzeciego Maja wystąpiły przed mieszkańcami miasta.

Dzieci zatańczyły  w krakowskich strojach „Poloneza” oraz zaśpiewały pieśni patriotyczne: „Przybyli Ułani” i „Raduje się serce” , powiedziały też wiersz „Barwy ojczyste”.

Za występ zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy organizacji występu.

                                                                                                                            B. Woś M. Janasz

 

 

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC

 

Jak co roku dzieci zostały zaproszone na występy uświetniające XIV Międzynarodowe Targi Turystyczne w Jeleniej Górze. Przed występem Pan Burmistrz Piechowic przywitał się z dziećmi    i życzył powodzenia . Tańce nowoczesne dzieci i piosenka bardzo podobały się wszystkim gościom. Przedszkolaki zostały obdarowane upominkami przez organizatorów oraz przez różnorodnych wystawców. Bardzo dziękujemy  Starostwu Powiatowemu za zaproszenie                      i prezenty. Do zobaczenia za rok

                                                                                                                      B. Woś M. Janasz

„Siedmiomilowe Buty

W ramach zdobywania odznaki „Siedmiomilowe Buty” najstarsza grupa przedszkolna wybrała się na pieszą wycieczkę do Górzyca, po drodze  dzieci zwiedziły Fabrykę Schodów – przedszkolaki                   z zachwytem oglądały różnorodne kształty i kolory schodów.

Potem odbyła się zabawa w „Podchody” -  dzieci rysowały strzałki i wymyślały zadania dla drugiej grupy, najwięcej trudności sprawiło dzieciom szukanie skarbu, ale i to zadanie się udało, „Leśne Duszki” – już w komplecie spotkały się przy wodospadzie„Kropelka”, gdzie wysłuchały legendy o tym skąd wzięła się nazwa wodospadu

                                                                                                              M. JanaszPasje mieszkańców Piechowic

 

W ostatnich dniach dzieci z grupy średniaków miały możliwość poznania rożnych pasji mieszkańców Piechowic. W śród gości z którymi spotkały się przedszkolaki byli: pan Andrzej – pszczelarz, pan Marcin  – trener drużyn piłkarskich, pan Kuba – weterynarz oraz pani Małgorzata –grawer pasjonat. Każde ze spotkań było inspirujące i bardzo ciekawe, każde tez pokazywało jak wiele osób mieszkających wśród nas ma ciekawe hobby którymi może zainteresować nie tylko dzieci.

Podczas spotkania z pszczelarzem ,dzieci nie tylko zapoznały się z  etapami  produkcji miodu

i jego zdrowotnymi właściwościach  ale również dowiedziały się o ginącej populacji pszczół

    Pan Andrzej w barwny sposób poparty ilustracjami i eksponatami opowiadał dzieciom

o swojej pasji -PSZCZOŁACH. Na koniec spotkania odbył się mini quiz o pszczołach dla chętnych ( nagrodą było przymierzenie prawdziwego stroju pszczelarza),frekwencja w konkursie była 100%

13 maja 2012 roku  dzieci wystąpią na Otwarciu Sezonu Pszczelarskiego w Piechowicach, serdecznie zapraszamy.

     Niedługo w Polsce i na Ukrainie odbędą się Mistrzostwa Piłki Nożnej EURO 2012, hasłem tego rocznego planu pracy przedszkola jest sport i dlatego poprosiliśmy o spotkanie z trenerem piłkarskim. . Pan Marcin dawny piłkarz, a dzisiejszym trenerem drużyny Lechii Piechowice nie tylko opowiedział    o piłce nożnej jako dyscyplinie sportowej, pokazał też swoje piłkarskie trofea . Ale przede wszystkim udzieli pierwszych wskazówek na temat jak grać w piłkę i zaprosił wszystkich do wspólnej gry.

      Wyjście do pracowni grawerskiej pani Małgorzaty zaowocowało doznania artystyczne. Pracownia i znajdująca się tam kolekcja grawerowanych kryształów, barwnych witraży wzbudziła podziw małych przedszkolaków, czegóż tam nie było...Znajdowały się tam figurki zwierząt i ptaków, kieliszki zdobione złotem i srebrem, grawerowane pejzaże, obrazy, mieniące się barwami witraże. Pani Małgosia opowiedziała jak powstają grawerowane obrazki, a na koniec spotkania wspólnie pod nadzorem pani grawer grawerowaliśmy swoje imiona na  pamiątkowym kubku.

    Przychodnia weterynaryjna  i pracujący tam weterynarz nigdy nie odmawia spotkań i rozmów na temat zwierząt. Tym razem pan Kuba pokazał nam swoich pupili węza i legwana.

Opowiedział też o tym jak o nie dbać.

W ramach realizacji rocznego planu pracy przedszkola, propagowany jest wśród dzieci i rodziców aktywny wypoczynek. W maju dzieci spotkały się z trenerem i kolarzem amatorem.

Najstarsze przedszkolaki spotkały się z kolarzem Jackiem Kamińskim; dzieci poznały budowę roweru, wyposażenie plecaka kolarza, strój kolarski, podziwiały medale sportowe, potem odbyła się krótka gimnastyka prowadzona przez pana Jacka, a następnie parada rowerowa  ulicą Nadrzeczną; na placu przedszkolnym odbyły się zawody rowerowe: jazda slalomem bez podpórki, w tej konkurencji okazały się lepsze dziewczęta,  a w jeździe na czas najlepszy był Dawid G.; na zakończenie spotkania pan Jacek podarował dzieciom żółtą koszulkę lidera  - Marka Galińskiego  - najbardziej utytułowanego polskiego kolarza górskiego, czterokrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich.

 

Za wszystkie spotkania, poświecony nam czas i podzielenie się swoimi zainteresowaniami dziękujemy.

 

                                                                                                              G. Popera M. Janasz