Bliski kontakt dzieci z przyroda to jedno z zadań przedszkola. Dzięki temu , że nasza placówka znajduje się w pobliżu parku i lasu, dzieci maja możliwość częstego obserwowania przyrody. Grupa „Wesołe misie” wybrała się na wycieczkę do lasu. Przedszkolaki zachwycone były barwnym dywanem z liści, obserwowały żabkę , poznając jej budowę i sposób poruszania się, szukały grzybów. Jesienne skarby zgromadziły w kąciku przyrody, wykorzystując je do różnorodnych zabaw: układanie
słonka z kasztanów, ćwiczenia gimnastyczne z kasztanami i liśćmi, przeliczanie żołędzi, sadzenie żołędzi w doniczkach. Do działań ekologicznych włączają się rodzice, mama Roberta ułożyła wiersz, z którym zapoznały się maluchy.


Pamiętaj ! Na kompoście

Piękny kwiatek Ci wyrośnie

I dzik chętnie na śniadanie

Zje obierki ziemniaczane

A z niechcianej makulatury

Powstaną książki i broszury

I wiesz też o tym chyba

Że się plastik także przyda

Bo z butelek chińczyk stary

Zrobi jeszcze dwa polary

Szkło też na wagę złota jest

Wszystko przyda się i cześć!

 

Grupa maluszków już zaadaptowała się do życia przedszkolnego, dzieci chętnie bawią się w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Warto pamiętać, że chodzenie do przedszkola jest dla dziecka dobrym sposobem uczenia się niezależności i samodzielności. To podstawa umiejętności społecznych. Dlatego należy dać dziecku szansę na pokonanie trudności. Przeżywanie trudnych chwil wyposaża dziecko w umiejętności radzenia sobie z różnymi sytuacjami. Dzieci nabierają pewności siebie, uodparniają się na stres, otwierają się na świat zewnętrzny.


„Jadą misie”

Jadą, jadą misie – tra, la, la, la, la

Śmieją im się pysie – ha, ha, ha, ha, ha

Przyjechały do lasu , narobiły hałasu

Przyjechały do boru, narobiły rumoru


„Jaskinia”

To jest jaskinia

W środku jest miś

Proszę misiu na dwór wyjdź

O! Wyszedł miś