Jak to bywa w karnawale, wszyscy bawią się wspaniale

W takt karnawałowych rytmów o godzinie 16.00 w dniu 17 stycznia 2013 do Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach, przybyły piękne księżniczki, tajemnicze damy ,kolorowe motyle ,urocze tygrysy i kotki, niezłomni spajdermenowie i Batmani a także policjanci, strażacy i kowboje. Tym niezwykłym, małym przebierańcom ,towarzyszyli rodzice, dziadkowie, którzy ,wspólnie pląsali do skocznej i wesołej muzyki .Zorganizowano różnorakie konkursy, w których dzieci i rodzice mogli zaprezentować swoje zdolności taneczne. Rozstrzygnięto konkurs "Najpiękniejsze nakrycie głowy mamy i taty". Ku uciesze wszystkich przebierańców, wygrali wszyscy uczestnicy zabawy, prezentując w ciekawy sposób wykonany przez siebie strój. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek , a także gorące i zimne napoje.

Podczas degustacji wyśmienitych ciast dzieci w poszczególnych grupach zaprezentowały tańce towarzyskie i dyskotekowe. W radosnym rytmie gorącej Samby o godzinie 18 zakończono Bal Przebierańców 2013. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i bliskim za wspólną zabawę i zaangażowanie, pokazaliśmy, że razem można się świetnie bawić.

D. Jarosz


Przedszkolaki Gimnazjalistom

W ostatnich dniach przed zimowymi feriami odbyły się jeszcze dwa spotkania z kolędą. Pierwsze w przedszkolu na przedstawieniu jasełkowym wykonanym przez Starszaków dla uczniów i nauczycieli gimnazjum im Jana Pawła w Piechowicach w ramach podziękowania za bajkę pt „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludów" , którą to uczniowie przedstawili dzieciom z okazji Mikołajek oraz Piechowickie Kolędowanie w kościele parafialnym w Piechowicach W ramach spotkania w przedszkolu gimnazjaliści wzięli udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom, którą to akcję propagujemy wśród naszych przedszkolaków, rodziców i odwiedzających nas gości od lat.

Wszystkim gościom, pani Barbarze Vetter, nauczycielom i uczniom Gimnazjum, rodzicom za przygotowanie strojów serdecznie dziękujemy.

G. Popera


„Święto Babci i Dziadka"

Święto babci i dziadka jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez naszego przedszkola. Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. W tym roku w dniu 21 stycznia przybyli licznie goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach w Sali OSP w Piechowicach, i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Po powitaniu gości przez panią dyrektor Bożenę Woś, dzieci zaprezentowały część artystyczną: śpiewały piosenki, recytowały wiersze dla dziadków, zaprezentowały tańce, Tuż po występie dzieci odśpiewały dziadkom „Sto lat" i wręczyły wcześniej wykonane upominki. Później zaprosiły swoje babcie i dziadków do wspólnego poczęstunku i wspólnej zabawy przy muzyce. Pan Leon zagrał muzykę charakterystyczną dla różnych krajów Europy, a wszyscy chętni ustawili się w pociąg i razem zatańczyli, w czasie konkursu „Jaka to melodia?" dziadkowie śpiewli przeboje z lat swojej młodości. Wzruszenie oraz uśmiech na twarzach wszystkich gościły podczas całej uroczystości.

M. Janasz


Nabór do przedszkola na rok szkolny 2013/2014

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Piechowicach informuje, iż nabór dzieci na rok szkolny 2013/2014 odbywać się będzie od 15.03.2013 roku do 15.04.2013 roku.

W tych dniach należy pobrać z przedszkola Kartę Zgłoszenia Dziecka do Przedszkola i po wypełnieniu złożyć ją w placówce.

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 lat do 6 lat a do oddziału żłobkowego dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat.

Przedszkole jest czynne w godz. 6.30-16.00

Podstawa programowa realizowana jest w godz. 8.00-13.00.

Zajęcia dodatkowe, na życzenie rodziców: język obcy, rytmika, taniec towarzyski, zajęcia z logopeda, spotkania z psychologiem i innymi specjalistami, religia Dodatkowo w atmosferze bezpieczeństwa i radosnej zabawy cyklicznie organizowane są koncerty muzyków z Dolnośląskiej Filharmonii, teatrzyki, wycieczki, spotkania z ciekawymi ludźmi, uroczystości rodzinne., konkursy, zawody. Realizujemy wiele ciekawy programów i projektów we współpracy z lokalnymi i dalszymi instytucjami, organizacjami, fundacjami.

 

Przypominam o obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego.

Pięciolatki (rocznik 2008)

Każdy pięciolatek jest zobowiązany do odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. Zgodnie z art. 14 ust. 3 Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 ze zm.)

Sześciolatki (rocznik 2007)

Rodzice sześciolatków w roku szkolnym 2013/2014 mają jeszcze możliwość wyboru:

1. Dziecko realizuje ponownie obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego w przedszkolu

2. Dziecko po zrealizowaniu już obowiązku przygotowania przedszkolnego, rozpoczyna naukę

w I klasie szkoły podstawowej.

Bożena Woś