Od 15 marca do 15 kwietnia 2013 roku, trwa nabór do Przedszkola Samorządowego Nr 2w Piechowicach na rok szkolny 2013/2014. W tym terminie należy pobrać kartę z przedszkola, wypełnić i przynieść do placówki.

Do przedszkola przyjmujemy:

Do Oddziału żłobkowego- dzieci od 1 roku do 3 lat

Do Oddziałów przedszkolnych: 3- latki, 4- latki, 5-latki , 6-latki

Uwaga Rodzice, dzieci pięcio i sześcioletnie maja obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. W przedszkolu realizowana jest podstawa programowa w godz. od 8.00 do 13.00 oraz na życzenie rodziców zajęcia dodatkowe: religia, język obcy, tańce, rytmika spotkania z logopedą, psychologiem i innymi specjalistami. Tradycją przedszkola są uroczystości rodzinne, wycieczki, konkursy, koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi i wiele innych atrakcji.

Przedszkole jest czynne w godz. 6.30 do 16.00

Zapraszamy do Przedszkola i na naszą stronę internetową : www.przedszkolepiechowice.pl,

tel.: 75 7612271

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

B. Woś

 

„Co za radość gdy saniami, można jechać w dal..."

W dniu 27 lutego dwie najstarsze grupy dzieci 6 i 5 letnich z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Piechowicach z inicjatywy rodziców Starszaków uczestniczyły w zimowym szaleństwie na śniegu: kulig i jazda na ślizgach z górki odbyła się na terenie Ośrodka Wczasowego „Łokietek" w Borowicach. Było to pierwsze takie przeżycie w życiu naszych dzieci. Mimo zimowych wyjść na sanki przedszkolaki pierwszy raz miały okazję jechać kuligiem przez leśne zakręty i zaspy.

Oszronione drzewa, dzwonki sań sprawiły, że przejażdżka była magiczna. Radości było wiele i frajda nie zapomniana. A po wyczerpującej zabawie dzieci chętnie przy pomocy, wspaniałych właścicieli ośrodka, piekły kiełbaski w rozpalonym ognisku, zajadając je z wielkim apetytem. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu kuligu pani Monice Filuś.

G. Popera


„ Bezpiecznie na co dzień" –program autorski B. Woś, S. Januszkiewicz

W grupie KROPELEK w ramach realizowanych zagadnień z podstawy programowej na temat bezpieczeństwa oraz autorskiego programu „Bezpiecznie na co dzień" i przygotowując się do konkursu Uczę się bezpiecznie żyć, po raz kolejny, odbyły się spotkania ze strażakiem a jednocześnie ratownikami medycznym panem Januszem Adamczak, policjantami asp.sztab. Pawłem Zackiewicz, sierż.sztab. Krzysztofem Stachnik , panią aspirant Danutą Razmysłoawicz. Policjantom towarzyszyła maskotka Policji Dolnośląskiej Komisarz Lew, który od pierwszych chwil zaprzyjaźnił się z dziećmi. Kolejne spotkanie odbyło się z instruktorem narciarstwa górskiego i jednocześnie ratownikiem medycznym GOP-ru panem Zbigniewem Bogaczyk.

Podczas spotkań dzieci miały możliwość obejrzenia i wypróbowania wyposażenia każdej grupy ratowniczej., zadania pytań i uzyskania fachowych odpowiedzi a co najważniejsze nauczyły się jak zachować się w sytuacjach zagrożeń, kiedy i jak wezwać pomoc i jak udzielić pomocy poszkodowanemu jednocześnie dbając o swoje bezpieczeństwo. To niezwykle ważne aby dzieci uczyły się przez doznania sensoryczne które jak wiadomo szybciej i na dłużej zapadają w pamięci.

Za inicjowanie i przeprowadzenie spotkań dziękujemy rodzicom na których zawsze możemy liczyć Oraz naszym gościom za zaangażowanie w przygotowanie spotkania z przedszkolakami i piękne prezenty.

G. PoperaW poszukiwaniu muzyki

W poszukiwaniu muzyki ( która podobno jest wszędzie) 6 latki poszły do kościoła. Dzięki uprzejmości Pana Organisty i Księdza Proboszcza dzieci miały możliwość z bliska przyjrzeć cię organom . Dużym zaskoczeniem był sposób gry na instrumencie, ilość klawiszy i jego wielkość. Każdy mógł spróbować gry na organach i wtedy okazało się, że nie jest to takie trudne, tylko nogi są za krótkie. Dzieci obiecały, że kiedy podrosną to w pełni będzie można poznać ich talent muzyczny. Panu Romanowi Jabłońskiemu, bardzo dziękujemy za miłe i pouczające spotkanie

S. J


„Jak pomagać zwierzętom zimą ?"

W lutym przedszkole odwiedziła Pani edukator z Karkonoskiego Parku Narodowego. Podczas spotkania dzieci miały możliwość usystematyzowania swojej wiedzy na temat pomagania zwierzętom przetrwać zimę. Dzieci oglądały różnego rodzaju domki dla ptaków, poroże jeleni, a także poznały sposoby dokarmiania leśnych zwierząt. Największym zaskoczeniem dla dzieci było to, że nasze kaczki na rzece wcale nie powinny jeść chleba tylko ziarna np. słonecznik, dynia.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani edukator karmniki dla ptaków, które już nasz pan Zygmunt umieścił w ogrodzie przedszkolnym a dzieci systematyczne sypią pokarm.

S. JPRZEDSZKOLNY KĄCIK WYMIANY KSIĄŻEK

W holu Przedszkola Samorządowego nr 2 , żeby zachęcić dzieci i rodziców do wspólnego czytania książek pojawił się: PRZEDSZKOLNY KĄCIK WYMIANY KSIĄŻEK

Jeżeli dzieci wspólnie z rodzicami uznają, że w ich domowej biblioteczce znajdują się książki, z których już nie korzystają, mogą przynieść je do naszego przedszkola i zostawić w Przedszkolnym Kąciku Wymiany Książek, skąd inne dziecko może zabrać je do swojego domu Projekt jest realizowany przez nasze przedszkole i Centrum Edukacyjne BLIŻEJ PRZEDSZKOLA Oto spostrzeżenia dzieci na temat nowego kącika: „fajny kącik , bo można przeczytać sobie inna książkę"

„ można wziąć tutaj taką książkę której się nie ma w domu"; „z książki można dowiedzieć się różnych mądrych rzeczy" „ warto wymienić się książką , bo można nauczyć się czytać"

M. Janasz