„ Jaś i Małgosia w krainie ekologii "

W naszej placówce od kilku lat tradycją jest przedstawienie teatralne z okazji Dnia Dziecka. Zespół teatralny tworzy personel przedszkola, oraz zaproszeni goście.

W tym roku gościnnie wystąpił pan Burmistrz Witold Rudolf, oraz pan Marek Lubieniec. Dnia 03.06.13 r. dzieci obejrzały bajkę pt. „Jaś i Małgosia - w krainie ekologii”. Ważne jest, żeby edukację ekologiczną zaczynać od najmłodszych lat. Celem przedstawienia było zwrócenie uwagi dzieci na problem segregacji śmieci w naszym otoczeniu. Scenariusz przedstawienia pokazuje złe zachowania w stosunku do naturalnego środowiska jakim jest las. Naszym przedszkolakom nie obce są słowa sortowanie, recykling, ale dzięki temu spotkaniu na pewno je sobie utrwaliły. Główni bohaterowie przedstawienia doskonale bawili dziecięcą widownię poprzez akcję pełną niespodzianek, piosenki i muzykę. Cały personel przedszkola włączył się w przygotowanie spektaklu – dzieci zachwyciła piękna scenografia, odpowiednio dobrane stroje i gra aktorska. Dowodem na to, że bajka wszystkim widzom się podobała, były gromkie brawa.

Spotkania z ciekawymi ludźmi Podczas całego roku szkolnego przedszkole odwiedziło bardzo wiele ciekawych osób. Dzieci poznawały ich pasje, zawody, sposób na życie. W tym miesiącu grupę średniaków odwiedził Pan Piotr Sondel, wujek Kamila, dawniej Piechowiczanina dziś mieszkańca Gdyni ,od 1995 roku służył w Marynarce Wojennej. Na dzieciach zrobił ogromne wrażenie galowy mundur w którym pan Piotr przybył, a także opowieść i przygotowana przez niego prezentacja multimedialna dotycząca pracy w marynarce. Dowódca drużyny i grupy w 11 Dywizjonie Ścigaczy na Hel, podoficer w Ośrodku Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP, następnie dowódca grupy w Dywizjonie Okrętów Rakietowych, a potem technik w stopniu Bsm - Bosmana w Dywizjonie Okrętów Bojowych od 2011 - 2012 w jednej osobie. Po takiej prezentacji cała grupa wybiera się do Marynarki Wojennej.

Zainteresowania dzieci szybko się zmieniły ponieważ kilka dni po tym odwiedził nas wujek Kamila Świątka, Pan Henryk Hryniewicki aktor teatru Maska w Rzeszowie, a jednocześnie Dyrektor jednoosobowego teatru marionetkowego " Hrynek". Pan Henryk przedstawił krótką etiudę, dzieci były zachwycone marionetką, sposobem jej poruszania, a przede wszystkim historią głównej bohaterki opowiedzianej bez słów, tylko za pomocą ruchów i gestów. Dzięki takim ludziom i spotkaniom dzieci poszerzają swoje horyzonty, poznają ciekawe zawody co pozwala im dokonywać różnorodnych wyborów związanych z zajęciami dodatkowymi, zainteresowaniami. „ Mamusiu, Tatusiu powiem Wam coś na uszko…”

 

Dnia 27.05.2013 w Przedszkolu '' Pod Czerwonym Muchomorem'', odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Podczas występu mali artyści , w każdej z grup recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli Z okazji tego pięknego święta, które jest celebrowane w wielu miejscach świata, nasze przedszkolaki prezentując bogaty program artystyczny dziękowały swoim ukochanym rodzicom za trud , miłość i poświęcenie. Następnie podarowały własnoręcznie wykonane upominki i laurki. Niewątpliwie życzenia płynące z małych , ale jakże gorących serduszek, wywołały radość i wzruszenie na twarzach dumnych mam i tatusiów.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie ,a także za zaangażowanie mam , które cyklicznie prezentowały w ciekawy i zabawny sposób swoje zawody , a także stanowiska pracy. O tym napiszemy później. W miesiącu lipcu Przedszkola Nr 2 jest nieczynne, mamy wakacje i z tej okazji życzymy wszystkim wspaniałych przygód, udanego, bezpiecznego wypoczynku i dużo słońca. Naszym Absolwentom życzymy również powodzenia w szkolnych obowiązkach. Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom oraz przyjaciołom naszej placówki za wspólnie spędzony rok szkolny, dziękujemy za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji przedszkolnego życia.

Do zobaczenia w sierpniu.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Przedszkola Nr 2 w Piechowicach