Humor w literaturze w dziecięcej - wieczór poezji

Co roku , pod koniec listopada, nasze przedszkolaki mają możliwość poszerzenia wiadomości na temat tradycji andrzejkowych.

W tym roku, chcąc uatrakcyjnić ten szczególny dzień , zaprosiliśmy chętne dzieci do recytacji wierszy o treści humorystycznej.

Spotkanie odbyło się w sali POK , a widownia zapełniła się rodzicami, którzy kibicowali swoim pociechom.

Aby wprowadzić dzieci w odpowiedni nastrój, na scenie można było zobaczyć teatrzyk cieni – wiersze Jana Brzechwy

„Na wyspach Bergamutach” i „Kwoka”. Przerywnikiem między recytacją wierszy dzieci z poszczególnych grup, były wróżby andrzejkowe

i „czary” – było sporo uciechy , gdy okazało się , że niewidzialny atrament okazał się dla starszaków „widzialnym atramentem” lub,

gdy płomień świecy zamiast odkryć magiczny klucz wypalił dziurę w kartce. Podczas recytacji wierszy, większość dzieci miała tremę,

która motywowała je do świetnego występu – gratulujemy odwagi , szczególnie najmłodszym przedszkolakom.

Na zakończenie spotkania dyrektor Bożena Woś wręczyła dzieciom nagrody. Wszyscy uczestnicy spotkania częstowali się smacznymi bułeczkami,

kto miał w środku niespodziankę, w postaci migdała, tego spotka ogromne szczęście .

Małgorzata Janasz, Joanna Siuta

Kochasz dzieci -nie pal śmieci

W dniu 14.10.2013r. Przedszkolaki z Przedszkola „Pod Czerwonym Muchomorem” przemaszerowały ulicami miasta z transparentami

oraz robotem, wykonanym z plastikowych butelek oraz pojemników PCV. Przedszkolaki maszerując krzyczały „KOCHASZ DZIECI NIE PAL ŚMIECI”.

Akcja miała za zadanie uświadomić mieszkańcom Piechowic dbania  o Nasze środowisko, w którym dorastamy, żyjemy.

Przystankiem podczas marszu był Urząd Miasta, gdzie przedszkolaki spotkały się z Panią Sekretarz.

Po krótkiej prelekcji na temat ekologii, dzieci pozostawiły robota w Urzędzie żeby każdy interesant

mógł zapoznać się z ideą kampanii czystego powietrza.

J. Siuta

Obchody Światowego Dnia Misia w Przedszkolu Samorządowym nr 2

w Piechowicach

Święto pluszowej zabawki to ważne wydarzenie w naszym przedszkolu.

Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły swojego ukochanego misia do przedszkola

i wspólnie obchodziliśmy Dzień Misia. W tym roku zabawa rozpoczęła się na podwórku przedszkolnym

od zaśpiewania sto lat pluszakom a następnie z misiami pod pachą wyruszyliśmy na paradę ulicami

naszego miasta, przypominając mieszkańcom o święcie Misia. Mimo niskiej temperatury,

raźno maszerując dotarliśmy do Piechowickiego Ośrodka Kultury na kolejną część obchodów uroczystości.

W sali zostaliśmy przywitanie przez wesołego misia Anatola i zaproszeni do zabawy.

Tutaj poznaliśmy historie powstania pluszowej zabawki oraz obejrzeliśmy kreskówki z lat dzieciństwa naszych rodziców.

W trakcie pokazu medialnego przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki o misiach .

Na koniec spotkania dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały sto lat grupie „Wesołych misiów”

Grażyna Popera

Z wizytą w MZK

Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku,

odwiedzamy zakłady pracy naszych bliskich.

W listopadzie starszaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 zwiedziły zajezdnię MZK

w Jeleniej Górze. Dziadek Sandry, Pan Wojciech Mierzwiński,

oprowadził nas po zakładzie pokazując najciekawsze miejsca zajezdni.

Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach kolekcja pojazdów które jeździły po Jeleniej Górze

poczynając od dyliżansu, a także miniaturowe przystanki autobusowe,

które tak niedawno można było zobaczyć na ulicach naszych miast.

Dziękujemy za ciekawą wycieczkę oraz słodki poczęstunek.

S. J.

Przedszkolaki na start

27 listopada w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piechowicach

spotkały się dzieci 5 i 6 letnie z obu piechowickich przedszkoli

w ramach akcji profilaktycznej „ Przedszkolaki na start”.

Podzielone na drużyny zmagały się ze skokami na skakankach, rzutami do celu,

z przechodzeniem przez tunel, strzałami na bramkę, skokami w workach i innymi

zadaniami które niejednemu sprawiłyby trudność ale nie przedszkolakom.

W dobrych humorach i z poczuciem dobrze wykonanego zadania dzieci wróciły do przedszkoli.

Nagrody i upominki dla dzieci wręczyła pani Wiesława Rak,

pełnomocnik Burmistrza Miasta Piechowic ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

S. J.