Świąteczne spotkania

 

Spotkania bożonarodzeniowe w przedszkolu były dużym przeżyciem dla wszystkich przedszkolaków, rodziców i pracowników placówki a ich przygotowania trwały od początku grudnia.

Najpierw dzieci przygotowywały ozdoby choinkowe: zrobiły kolorowy łańcuch który oplótł cała choinkę, a na wolnych gałązkach zawisły papierowe bombki i czerwone buty Mikołaja. A kiedy choinka była gotowa, przyszedł czas na przygotowanie prezentów dla rodziców. Z upominkami było dużo zabawy gdyż dzieci piekły pierniczki a następnie je ozdabiały kolorowym lukrem i oczywiście próbowały swoich wypieków.

Przygotowania świąteczne umilił dzieciom występ iluzjonisty pt. „Wyczarujmy sobie Mikołaja” w wykonaniu Teatru Iluzji. Przedszkolaki jak zaczarowane oglądały przedstawienie.

Jednocześnie dzieci przygotowywały program jasełkowy ucząc się wierszyków, śpiewając kolędy, pastorałki i poznając historię narodzenia Dzieciątka. Za sprawą naszych przedszkolaków, którzy z wielkim przejęciem i wzruszeniem prezentowali sceny narodzin Jezusa, na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem. W wielu oczach pojawiła się łza, kiedy Maryja i Józef zziębnięci i głodni pukali do drzwi, ale drzwi nie otworzył im nikt. Z wielką powagą i przejęciem dzieci wcieliły się

w odgrywane postacie.

Po wzruszającym występie dzieci, w role kolędników w grupie „Kotków” wcielili się rodzice i odegrali scenkę jasełek. Dzieci były oczarowane a rodzice dobrze się bawili widząc uśmiech na twarzach swoich pociech. W grupie „Wesołych Misiów” absolwent naszego przedszkola – Kuba Zarówny grając na gitarze kolędy wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, a mama Amelki przeczytała legendę o choince.

Potem było wspólne śpiewanie kolęd i oczywiści próbowanie wypieków mam. Były pycha!

Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie spotkań bożonarodzeniowych, wspaniałych stroi dla dzieci, smakowitych ciast, serdecznie dziękujemy.

Rada Pedagogiczna 


Oto niektóre opinie Rodziców o spotkaniach :

 

Bardzo emocjonujące i pełne radosnych wrażeń przedstawienie. Dużo śmiechu, trochę płaczu ale bardzo pięknie. Dziękujemy dzieciaczkom i wychowawcom.”

S. M. Schróder

 

 

Świetny repertuar, super zabawa :) „

R. Bieniek

 

 

Super Jasełka w miłym gronie „

M. Gawluk

 

Piękne przedstawienie . Dziękujemy wszystkim za wkład w jego przygotowanie”

A. Kujaszewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ćwiczyć każdy może”

 

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu, mając na względzie konieczność wzmacniania kondycji fizycznej i psychicznej, promowania aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Dla realizacji tych działań Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji zorganizowało akcję „Ćwiczyć każdy może". Działania prowadzone                        w ramach akcji są zbieżne z koncepcją pracy naszej placówki dlatego z przyjemnością zgłosiliśmy przedszkole do akcji.

Realizacje prowadzonych działań będzie można śledzić na stronie internetowej Roku Szkoły 

w Ruchu, na stronie przedszkola oraz w Informatorze Piechowickim.

                                                               B. Woś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziękowania

Dyrekcja, Dzieci i Pracownicy Przedszkola serdecznie dziękują za prezenty dla dzieci Państwu

Ingrid i Hagenowi Hartmannów właścicieli Pałacu Pakoszów. Piękne zabawki sprawiły wiele radości przedszkolakom. Serdecznie dziękujemy.

Podziękowania kierujemy również dla Rodziców przedszkolaków i naszych absolwentów którzy podarowali zabawki, gry i książki przedszkolakom.

 

 

 

 
Humor w literaturze w dziecięcej - wieczór poezji

 

 

Co roku , pod koniec listopada, nasze przedszkolaki mają możliwość poszerzenia wiadomości na temat tradycji andrzejkowych. W tym roku, chcąc uatrakcyjnić ten szczególny dzień , zaprosiliśmy chętne dzieci do recytacji wierszy o treści humorystycznej. Spotkanie odbyło się w sali POK , a widownia zapełniła się rodzicami, którzy kibicowali swoim pociechom. Aby wprowadzić dzieci w odpowiedni nastrój, na scenie można było zobaczyć teatrzyk cieni – wiersze Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach” i „Kwoka”. Przerywnikiem między recytacją wierszy dzieci z poszczególnych grup, były wróżby andrzejkowe i „czary” – było sporo uciechy , gdy okazało się , że niewidzialny atrament okazał się dla starszaków „widzialnym atramentem” lub , gdy płomień świecy zamiast odkryć magiczny klucz wypalił dziurę w kartce. Podczas recytacji wierszy, większość dzieci miała tremę , która motywowała je do świetnego występu – gratulujemy odwagi , szczególnie najmłodszym przedszkolakom.

Na zakończenie spotkania dyrektor Bożena Woś wręczyła dzieciom nagrody. Wszyscy uczestnicy spotkania częstowali się smacznymi bułeczkami, kto miał w środku niespodziankę, w postaci migdała, tego spotka ogromne szczęście .

Małgorzata Janasz

 

 

Mikołaj w przedszkolu

 

Jak co roku, szóstego grudnia Mikołaj odwiedził dzieci z naszego przedszkola. Przedszkolaki dużo wcześniej przygotowywały się do tego spotkania. Grupa „Wesołe misie” napisała list do świętego Mikołaja, wysyłając swoje rysunki oraz życzenia imieninowe. Grupa „Żabek”, „Kotków” i „Wesołych misiów” wzięła udział w konkursie mikołajkowym organizowanym przez „Nowiny Jeleniogórskie” .W ogrodzie przedszkolnym stanęła choinka udekorowana bombkami dla ptaszków – dzieci smarowały smalcem papierową bombkę i posypywały słonecznikiem. W piątek, nie mogły się doczekać , kiedy pojawi się długo oczekiwany gość, ze względu na niesprzyjającą aurę pogodową wyglądały przez okno, i nagle ujrzały Mikołaja , który idzie z pięknie przybranym koniem i przecudną śnieżynką. Radość dzieci była przeogromna, a jeszcze większa wtedy , gdy Mikołaj wręczył dzieciom prezenty.

Małgorzata Janasz

 

Kochasz dzieci -nie pal śmieci

 

W dniu 14.10.2013r. Przedszkolaki z Przedszkola „Pod Czerwonym Muchomorem” przemaszerowały ulicami miasta z transparentami oraz robotem, wykonanym z plastikowych butelek oraz pojemników PCV. Przedszkolaki maszerując krzyczały „KOCHASZ DZIECI NIE PAL ŚMIECI”. Pikieta miała za zadanie uświadomić mieszkańcom Piechowic dbanie o Nasze środowisko, w którym dorastamy, żyjemy. Przystankiem podczas marszu był Urząd Miasta, gdzie przedszkolaki spotkały się z Panią Sekretarz. Po krótkiej prelekcji na temat ekologii, dzieci pozostawiły robota w Urzędzie żeby każdy interesant mógł zapoznać się z ideą kampanii czystego powietrza.

J. Siuta

Obchody Światowego Dnia Misia w Przedszkolu Samorządowym nr 2

w Piechowicach

 

Święto pluszowej zabawki to ważne wydarzenie w naszym przedszkolu. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły swojego ukochanego misia do przedszkola

i wspólnie obchodziliśmy Dzień Misia. W tym roku zabawa rozpoczęła się na podwórku przedszkolnym od zaśpiewania sto lat pluszakom a następnie z misiami pod pachą wyruszyliśmy na paradę ulicami naszego miasta, przypominając mieszkańcom o święcie Misia. Mimo niskiej temperatury, raźno maszerując dotarliśmy do Piechowickiego Ośrodka Kultury na kolejną część obchodów uroczystości.

W sali zostaliśmy przywitanie przez wesołego misia Anatola i zaproszeni do zabawy. Tutaj poznaliśmy historie powstania pluszowej zabawki oraz obejrzeliśmy kreskówki z lat dzieciństwa naszych rodziców. W trakcie pokazu medialnego przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wierszyki o misiach . Na koniec spotkania dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały sto lat grupie „Wesołych misiów”

 

 

Grażyna Popera

 

 

 

 

Z wizytą w MZK

 

Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, odwiedzamy zakłady pracy naszych bliskich.

W listopadzie starszaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 zwiedziły zajezdnię MZK

w Jeleniej Górze. Dziadek Sandry, Pan Wojciech Mierzwiński, oprowadził nas po zakładzie pokazując najciekawsze miejsca zajezdni. Ogromne wrażenie zrobiła na dzieciach kolekcja pojazdów które jeździły po Jeleniej Górze poczynając od dyliżansu, a także miniaturowe przystanki autobusowe, które tak niedawno można było zobaczyć na ulicach naszych miast. Dziękujemy za ciekawą wycieczkę oraz słodki poczęstunek.

S. J.

 

 

Przedszkolaki na start

 

27 listopada w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piechowicach spotkały się dzieci 5 i 6 letnie z obu piechowickich przedszkoli w ramach akcji profilaktycznej „ Przedszkolaki na start”. Podzielone na drużyny zmagały się ze skokami na skakankach, rzutami do celu, z przechodzeniem przez tunel, strzałami na bramkę, skokami w workach i innymi zadaniami które niejednemu sprawiłyby trudność ale nie przedszkolakom.

W dobrych humorach i z poczuciem dobrze wykonanego zadania dzieci wróciły do przedszkoli. Nagrody i upominki dla dzieci wręczyła pani Wiesława Rak, pełnomocnik Burmistrza Miasta Piechowic ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii..

S. J.

Bardzo dziękujemy Pani Wiesławie Rak za wieloletnią, bardzo dobrą współpracę i życzymy zdrowia

i spełnienia marzeń.

Dzieci, Bożena Woś wraz z kadrą pedagogiczną i współpracownikami