Dzień Dziecka w Przedszkolu Samorządowym nr 2

"Pod Czerwonym Muchomorem"

 

Wszystko zaczęło się od występu iluzjonisty Wojtka jeszcze w piątek 29 maja

To nie były sztuczki, to nie były czary to był występ iluzjonistyczny w którym brały również udział przedszkolaki. Pan Wojtek, bo taki ma pseudonim artystyczny nasz iluzjonista pokazał sztuczki ze znikającymi kiełbaskami, pojawiającymi się kostkami z pustego pudelka, powiązanymi nie wiadomo przez kogo apaszkami a nawet z ogniem. Brawom nie było końca, może dlatego iluzjonista uchylił sekretu swojego zawodu i nauczył nas sztuczki z pojawiającymi się kropkami na karcie.

A już 1 czerwca czekały w przedszkolu na dzieci kolejne niespodzianki

i zaproszeni goście. Najpierw była bajka pt "Trzy świnki "w wykonaniu dyrektora przedszkola pani Bożeny Woś, nauczycielek ; pani Małgorzaty Janasz, pani Sylwii Januszkiewicz, pani Doroty Jarosz i pani Grażyny Popery oraz konserwatora pana Zygmunta Żwirko. Honorowym gościem tego dnia była pani Elżbieta Tokarek, pełnomocnik Burmistrza Miasta Piechowice ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii.

Bajka w wykonaniu nauczycielek w ramach działań profilaktycznych,to już tradycja przedszkolna ale występ ulubionego pana Zygmunta, był dla dzieci miłą niespodzianką i radością. Ale czego nie robi się dla naszych najmłodszych, chwilę po występie dzieci na podwórku przedszkolnym spotkały się z kolejnymi gośćmi- rodzicami i panem trenerem na zabawach sportowych. Zaproszeni goście przygotowali i przeprowadzili ze wszystkimi grupami zabawy ruchowe w dyscyplinach w których są trenerami: mama Zuzi, pani Marta Olewińska, przygotowała dla najmłodszych aerobik przy muzyce, pan Marcin Ramski trener piłki nożnej Klubu Sportowego Lechia Piechowice przeprowadził trening piłkarski, mama Damiana pani Marta Michałków, pokazała zabawy z nordic walking, a tata Marty pan Jan przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach przeprowadził strażacki trening sprawnościowy .

Jednak to nie były ostatnie niespodzianki tego dnia. Bo na podwieczorek

serwowano lody, a rada rodziców dla każdego dziecka ufundowała słodka niespodziankę.

G.P opera

 

 

 

 

 

 

 

Nasi przyjaciele z województwa warmińsko-mazurskiego

 

W dniu 11.05.2015 , gościliśmy w przedszkolu niezwykłych gości , były to Panie nauczycielki i dyrektorki przedszkoli z województwa mazurskiego i olsztyńskiego , które przyglądały się pracy w naszym przedszkolu. Maluszki, nauczyły panie ilustrowanych gestem i ruchem wierszyków, a także wystąpiły z inscenizacją, wzbudzając zachwyt i oklaski na stojąco. Panie zachwyciły dzieci pięknym śpiewem do tańców ludowych, które prezentowały przedszkolaki.

,,Kotki ''zaprosiły gości do tańca arabskiego, Poleczki i Krakowiaka. ,,Wesołe misie ''kontynuując tygodniowe spotkanie ze sztuką, jak na prawdziwych artystów przystało malowali martwą maturę. ,,Krasnoludki'' ,korzystając z tablicy interaktywnej ,obejrzeli przepiękne muchomorki , które następnie namalowali na kamieniach łupkowych ,prezentując nową technikę malarską.

Pani dyrektor z pasja przedstawiła nasze miasto i przedszkole , a także opowiedziała o realizowanych w placówce programach i projektach.

Nasi mili goście bardzo dziękowali za cieple i serdeczne przyjęcie, które wzbogaciły ich warsztat pracy z dziećmi. Mamy nowych przyjaciół z Warmii i Mazur.

Dorota Jarosz

 

 

My rodzinę dobrą mamy, zawsze razem się trzymamy”

26 i 27 maja w przedszkolu odbyły się najważniejsze uroczystości całym roku szkolnym. Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji, dzieci w poszczególnych grupach wiekowych, przedstawiły programy artystyczne specjalnie przygotowane na tę uroczystość. Rodzice ze wzruszeniem oglądali popisy swoich pociech, a przygotowane przez dzieci upominki sprawiły im wiele radości. Poprzez takie spotkania dzieci mają okazję podziękować swoim rodzicom za trud włożony w ich wychowanie, a rodzice mają możliwość dostrzec jak rozwija się ich dziecko. Pamiętając jednocześnie, jak bezcenny jest wspólnie spędzony czas, rodziców i dzieci.

 

A tak ten dzień zapamiętali Rodzice:

Jak co roku pod koniec maja rodzice mieli ogromną przyjemność obejrzeć przedstawienie przygotowane przez przedszkolaki z grupy Kotki z okazji Dnia Mamy i Taty. Niektóre dzieci dzielnie trzymały w sekrecie wierszyki i piosenki, których pilnie uczyły się od dłuższego czasu, a inne nie mogły się oprzeć i z ekscytacji uchylały rąbka tajemnicy. Wiedzieliśmy, że jak i w zeszłym roku możemy się spodziewać niezapomnianych wrażeń. I nie pomyliliśmy się. Dzieci zaprezentowały kilka wierszy deklamowanych z przejęciem i żywą gestykulacją, na zmianę z piosenkami i tańcami. Warto zauważyć, że każde dziecko oprócz występów grupowych miało także zadanie do wykonania solowego. Wyraźnie widać było jak wielkie emocje towarzyszyły każdemu maluchowi podczas indywidualnej recytacji czy śpiewu. Dzięki odpowiedniemu podziałowi zadań dostosowanych do możliwości i temperamentu każdego dziecka przedstawienie wypadło fantastycznie i ujęło za serce każdego rodzica, a dumne Kotki z pewnością dołożyły kolejną cegiełkę do budowania poczucia własnej wartości. Ogromne zaangażowanie Pań opiekujących się grupą dało rodzicom możliwość przeżycia wzruszających i radosnych chwil, które z pewnością były najpiękniejszym prezentem z okazji ich święta. Gorąco dziękujemy.

W imieniu rodziców- Andżelika Fabijańska

 

S. Januszkiewicz

 

 

 

 

 

 

Pożegnania nadszedł czas

 

Szybko minął rok przedszkolny, a czerwiec jest takim miesiącem, w którym dzieje się wiele ciekawych zajęć dla dzieci. Już we wtorek 16 czerwca wszystkie przedszkolaki wyruszają na wycieczki autokarowe. Grupy młodsze jadą do Szklarskiej Poręby, do Parku Dinozaurów – czeka tam na nich wiele atrakcji: rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości wśród skał i wzgórz, dmuchańce, plac zabaw, piaskownica odkrywców, park linowy dla najmłodszych, wioska indiańska. Grupy starsze jadą na wycieczkę po Kotlinie Jeleniogórskiej – w Mysłakowicach odwiedzą Park Miniatur Budowle Świata, gdzie znajduje się ponad 20 miniatur, np. Big Ben, Opera w Sydney, Biały Dom, Sfinks; w Western City dzieci będą miały możliwość przejechać się wozem traperskim i kolejką, pojeździć na koniku, obejrzeć show w miasteczku kowbojskim: pojedynek rewolwerowców i pokaz tańca indiańskiego.

W środę 17 czerwca w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Sobieszowie odbędzie się spotkanie edukacyjne dla przedszkolaków „EKOprzedszkolak”, w którym będzie brała udział grupa „Krasnoludków” i „Wesołych misiów”. W programie są prezentacje artystyczne, gry i zabawy przygotowane przez edukatorów. Dla wszystkich uczestników zapewniony jest słodki poczęstunek.

Małgorzata Janasz