Ogłoszenie o naborze na stanowisko nauczyciela wspomagającego

Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Piechowicach ogłasza nabór na stanowisko nauczyciela wspomagającego:

1. Wymagane kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola

2. pedagogika specjalna lub studia podyplomowe o wskazanej specjalności

Wymagane dokumenty : CV, list motywacyjny
Miejsce składania ofert: Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Piechowicach ul. Nadrzeczna 1 58-573 Piechowice ul. Nadrzeczna 1, tel. 75 7612271

Dyrektor Przedszkola Samorządowego zaprasza do składania ofert na prowadzenie zajęć z zakresu

integracji sensorycznej i zajęć z zakresu rehabilitacji ruchowej dla 1 dziecka w wieku 7 lat uczęszczającego do Przedszkola Samorządowego Nr 2 w Piechowicach, wymiarze 1 godziny w tygodniu, zajęcia powinny odbyć się w godzinach pobytu dziecka w przedszkolu.

Osoby prowadzące zajęcia  powinny posiadać odpowiednie kwalifikacje.

Proszę o podanie cen brutto.

Zainteresowane osoby proszę o przesłanie ofert na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W razie pytań proszę o kontakt 75 76 12 271

Zapraszamy na indywidualne spotkania z nauczycielami w każdy

pierwszy poniedziałek miesiąca.

Pierwsze spotkania odbędą się w dniu 2 października 2017 roku

w salach grup.

Mamo, Tato nie pal

Na początku września w Przedszkolu „Pod Czerwonym Muchomorem” odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Mamo, tato nie pal”. Wprowadzeniem do tematu były rozmowy przeprowadzone w grupach na temat : „Co to jest papieros?”. Okazało się, że dzieci doskonale orientują się w tym, że palenie papierosów jest szkodliwe dla człowieka. Oto kilka wypowiedzi: kto pali papierosy ma żółte ręce i żółte zęby; kto pali „fajki” to szybciej umrze albo zachoruje; nie można palić na przystanku, w sklepie, w autobusie… Następnie przedszkolaki przystąpiły do wykonania prac. Maluchy i starszaki zrobiły plakat, młodsze i starsze średniaki wykonały prace indywidualne. Na pracach często pojawiał się znaczek „zakaz palenia” oraz propozycje spędzania czasu wolnego: np. wyjazd nad morze, wspólne z rodzicami spacery i wycieczki. Rysunki pojawiły się w holu przedszkola. Ideą konkursu jest promocja zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, uświadomienie dzieciom oraz rodzicom negatywnych skutków palenia tytoniu, oraz kształtowanie od najmłodszych lat odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych. Nagrodą dla wszystkich przedszkolaków będzie aktywny udział w warsztatach bębniarskich.

Spotkanie z gośćmi z Pałacu Pakoszów

W piątek15.09.2017r. najstarsza grupa z przedszkola „Pod Czerwonym Muchomorem” miała odwiedzić Pałac Pakoszów. Celem odwiedzin było oglądanie zabytkowych aut. Niestety warunki atmosferyczne panujące rano nie pozwoliły nam wyruszyć do Pakoszowa. Właściciele Pałacu Pakoszów, Państwo Ingrid i Hagen Hartmann, postanowili osobiście przyjechać do przedszkola i spotkać się z dziećmi. Przedszkolaki zaprezentowały występ artystyczny: taniec współczesny, Poloneza oraz zaśpiewały piosenki. Przedszkolaki były zachwycone spotkaniem z Gośćmi oraz wraz z panią dyrektor i wszystkimi pracownikami przedszkola pragną podziękować za wspaniałe upominki.

Sprzątanie Świata

Pomimo deszczowego, wietrznego piątkowego poranku, pogoda popołudniowa pozwoliła wyjść dzieciom poza mury przedszkola i wziąć aktywny udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Przedszkolaki przeszły się wyznaczonymi ulicami miasta i z zapałem sprzątały Naszą Matkę Ziemię. Akcja miała na celu uświadomić dzieciom jak dbałość o środowisko i szacunek do przyrody, wpływa na jakość życia.